شستن فرش در قالیشویی با دستگاه قالیشویی اتوماتیک

تولید فرش ماشینی

شستن فرش در قالیشویی به جهت اینکه  از دستگاه های قالیشویی استفاده می کنند می توانند فرش ، قالی و موکت شما را سریع تر شسته و خشک کنند و کاملا تمیز به شما تحویل دهند و همچنین در قالیشویی از افراد متخصص و با تجربه در شستن فرش استفاده می شود که کیفیت و سلامت قالی شما را تضمین خواهد کرد.

شستن فرش در قالیشویی معمولا در تمام مراحل با دستگاه قالیشویی اتوماتیک انجام می شود.

مراحل اصلی شستن فرش در قالیشویی به شرح زیر است:

غبارگیری در صورت نیاز

اولین مرحله برای شستن فرش در قالیشویی غبارگیری است به نوعی جایگزین مرحله چوبکاری فرش در شست وشوی خانگی است.

قالی‌های دستباف و یا قالی‌های ماشینی که خاک زیادی دارند حتما باید قبل از شستن خاک‌گیری شوند. دستگاه خاکگیر با نیروی برق کار می‌کند و هر بار حدود ۳۰ فرش را با قدرت بالا حدود ۲ساعت می‌چرخاند.

شستشو با مواد شوینده

فرش‌های یک اندازه، کنار هم و روی یک سطح صاف پهن می‌شوند، آب با فشار روی فرش‌ها گرفته می‌شود. پس از آن که تمام فرش به خوبی خیس شد مواد پاک کننده را به مقدار مناسب روی سطح قالی میریزندسپس دستگاه‌های ویژه شست‌وشو روی فرش‌ها حرکت میکنند می‌شوند این دستگاه ها دارای شلاقهای بزرگ و دایره‌ای شکل می‌باشند و توسط نیروی برق به حرکت در می‌آید، و به آهستگی سطح فرش را سائیده و نقاط تیره و چرک آن را می‌شود.

آبکشی

پس از آن که تمام فرش به خوبی شسته شد توسط شلنگهای آب که دارای دوشهای پخش کننده است ودرآن فشار آب قابل تنظیم می‌باشد تمام فرش را شسته و موادشوینده را به خوبی از قالی خارج می کنند.

ابکشی مرحله دوم

پس از ابکشی مرحله اول انجام میگیرد بخاطر احتمال نجس بودن فرش.

آبگیری

در این بخش فرش های لول شده را دور آبگیر قرار میدهند. این دستگاهها استوانه ای هستند که فرش روی آن و به دیواره فلزی و مشبک آن مهار شده و با روشن شدن، به سرعت و با حرکت دورانی به چرخش در می آید. در این حالت به خاطر نیروی گریز از مرکز، بیشتر آب موجود در درون قالی به طرفین هدایت شده  و از درون دیوار مشبک که در پشت قالی قرار دارد خارج می گردد.

خشک کردن

بهترین روش خشک کردن فرش ،پهن کردن آن درنور ملایم آفتاب است.اما برخی مواقع به علت شرایط جوی این امر میسر نیست لذا این شرکت اقدام به ساخت گرم خانه برای خشک کردن قالی نموده است.

در این گرم خانه با ایجاد کانون حرارت مرکزی توسط یک هیتر بزرگ تمام فضای گرم خانه را به طور مساوی حرارت داده می شود. سپس کلیه قالی ها را از داربستهای ویژه ای آویزان و در کوتاهترین زمان خشک می نمایند.

البته لازم به ذکر است مراحل شستشو برای قالی های دارای پارگی ویاپوسیدگی اندکی تفاوت دارد.

مزایای شسشوی فرش توسط قالیشویی

صرفه جویی در مصرف

در شستشوهای خانگی، حدود ۵۰۰ لیتر آب مصرف می‌گردد؛ درحالیکه در قالیشویی‌ها، به‌دلیل پودری بودن و فشار بالای آب و تجهیزات بهینه شده، مقدار قابل توجهی در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

دسترسی به تجهیزات بهتر

شستشوی فرش با تجهیزات خانگی قابل مقایسه با قدرت پاک‌کنندگی مواد و دستگاه‌های قالیشویی صنعتی نمی‌باشند.

برای مطالعه در مورد دستگاه های قالیشویی می توانید به روی لینک دستگاه قالیشویی چیست کلیک کنید. 

دانش شستشوی فرش

فرش‌ها انواع مختلف و فراوانی دارند و برای پاکیزگی بهتر و جلوگیری از هرگونه آسیب‌دیدگی، هر یک نیازمندی‌ و روش‌های خاص خود را برای شستشو دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *