راه اندازی قالیشویی با دستگاه های مدرن و هزینه ای مناسب

بهترین قالیشویی

راه اندازی قالیشویی در ابتدا کاری پیچیده و سخت است که باید قبل از شروع اطلاعات کافی در مورد قالیشویی جمع آوری کرد. و همچینین باید هنگام خرید دستگاه قالیشویی دقت لازم رابه کار برد تا بتوانید از تجهیزات قالیشویی مدرنی بهره مند شوید که در آینده توانایی رقابت در بازار را داشته باشید.این نکات باعث می شود تا قالیشویی شما در کمترین زمان به بهترین درآمد برسد.

راه اندازی قالیشویی با تجهیزات قالیشویی مدرن به شما کمک می کند تا نزد مشتریانتان دارای اعتبار بیشتری باشید و کیفیت کار شما بهتر خواهد شد.

اولین قدم راه اندازی قالیشویی

قبل از راه اندازی قالیشویی باید برای گرفتن مجوز اقدام کنید. بیمه هم اهمیت بسیاری دارد و لازم است قالیشویی خود را بیمه کنید، چون در قبال اموال مردم یعنی قالی آن‌ها مسئولیت دارید و در صورت رخ دادن حادثه‌ای ناگوار باید بتوانید جوابگوی آن‌ها باشید.

تجهیزات قالیشویی

بیش از ۹۰% قالیشویی‌ها از روش شستشو با آب گرم استفاده می‌کنند. دستگاه‌ قالیشویی شستشو با آب گرم دو نوع هستند، که یکی قابل حمل بوده و دیگری بر روی کامیون سوار می‌شود. دستگاه‌های قابل حمل در جاهایی که به سختی قابل دسترسی است و همین طور در ساختمان‌های بلند مورد استفاده قرار می‌گیرند. قدرت شستشوی این دستگاه‌ها کم و بیش به اندازه‌ی دستگاه‌هایی است که بر روی کامیون سوار می‌شوند اما کندتر می‌شویند.

مخزن‌های کوچک آب در دستگاه‌های قابل حمل زود به زود خالی می‌شود و به همین دلیل سرعت کار گرفته می‌شود. دستگاه‌های قابل حمل نیاز به مراقبت و نگهداری آن‌چنان زیادی ندارند و قیمت آن‌ها یک سوم دستگاه‌هایی است که بر روی کامیون سوار می‌شوند. البته این دستگاه‌ها بیشتر برای شستن موکت مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای شستن فرش باید دستگاه‌ قالیشویی تمام خودکار تهیه کنید.

به شما پیشنهاد می کند قبل از خرید دستگاه قالیشویی با کارشناسان شرکت آریا طراح مقصود سازنده دستگاه قالیشویی مشورت کنید و مقاله لیست قیمت دستگاه قالیشویی با تخفیف های باور نکردنی را حتما مطالعه کنید.

بازاریابی برای قالیشویی

معمولا یک قالیشویی موفق از سه روش بازاریابی استفاده می‌کند که عبارتند از بازاریابی ارجاعی، محله‌ای و اینترنتی. با دادن هدیه، کارت، و پول نقد به مشتریان از آن‌ها بخواهید قالیشویی شما را به دیگران معرفی کنند.

در بازاریابی محلی  برای قالیشویی با هدف قرار دادن چند محل و دادن تخفیف ویژه به اهالی آ‌ن‌ها می‌توانید کار خود را رونق دهید.

در بازاریابی اینترنتی می‌توانید از چند تکنیک مختلف استفاده کنید. مثلا می‌توانید یک وب‌سایت راه اندازی کنید و با گذاشتن فیلم‌ها و گزارش‌های مفید به مردم اطلاع‌رسانی کنید.

مکان مورد نیاز برای قالیشویی

اگر برای تاسیس شرکت قالیشویی در نظر دارید که محل کارخانه را خودتان بسازید حتما با سازنده در میان بگذارید که ساخت سالن برای یک شرکت قالیشویی می باشد. در اینصورت میتوان سالن را بخش بندی کرد که این بخش بندی در آینده سرعت به کار شرکت شما خواهد داد.

اگر نیاز به اجاره ی یک مکان برای شرکت خود دارید باید حد اقل یک سوله ای با متراژ ۶۰۰ الی ۷۰۰ متری همراه با برق ۳ فاز نیاز دارید. حدود ۲۰۰ متر برای گرمخانه گازی، ۳۰۰ متر برای شستشوی و آبگیری و می توانید در سایر قسمتهای محل مورد نظر دفتر کار خود را در نظر داشته باشید. و در کنار آن نیز باید اتاق استراحتی نیز برای پرسنل در نظر بگیرید.

ابتدا سعی کنید دفتر کار خود را در همان شرکت راه اندازی کنید. اما اگر احساس می کنید نیاز به یک دفتر در سطح شهر دارید که هزینه های دفتر در داخل شهر را طبق شهر خود محاسبه و به هزینه های کلی اضافه کنید.

پرسنل مورد نیاز برای یک قالیشویی

برای انجام خدمات قالیشویی شما حد اقل به ۲ نفر نیرو برای شستشوی فرش ها نیاز دارید. حد اقل ۲ الی ۳ نفر برای پهن و جمع کردن فرش ها برای شستشو. ۱ نفر برای آبگیری فرش ها و ۱ نفر نیز برای انتقال فرشهای آبگیری شده به گرمخانه گازی و حد اقل ۲ نفر نیرو برای گرمخانه گازی و یک منشی برای دفتر کار و پاسخ به تماس های مشتریان نیاز دارید.

این تعداد نیرو برای زمانی می باشد که شما حجم سفارش کارهایتان به به صورت متوسط ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ متر فرش در روز می باشد.

در ابتدای تاسیس شما برای انجام کلیه کارهای شستشو، آبگیری و خشک کردن از ۲ الی ۳ نیرو استفاده کنید. و همراه با افزایش سفارش ها می توانید نیروهای خود را افزایش دهید.

سایر هزینه ها

هزینه های پارت بندی داخل گرمخانه گازی، خودرو های جمع آوری و تحویل فرش ها، شماره های تماس هرچقدر رند تر باشند قیمت آنها بالاتر خواهد شد. هزینه های میز و صندلی ها دفتر کار، اتاق استراحت پرسنل و … لوازم گرمایشی و سرمایشی دفتر کار. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *